Ju-jitsu                                                    

Ju - miękko, ustępliwie, łagodnie

Jitsu - sztuka, technika lub umiejętność

    Ju-Jitsu - sztuka miękkiego ustępowania, która powstała i rozwinęła się w Japonii, jako system bojowy samurajów (bushi). W swej technicznej podstawie ju-jitsu obejmuje: rzuty, uderzenia, dŸwignie, kopnięcia, podcięcia, duszenia, naciski, kontrolowanie energii. Najczęściej spotykane transkrypcje "walki wręcz" rodem z Japonii to znaki KANJI według Hepburna: JU-JITSU oraz JU-JUTSU przy czym kreska (-) łącząca te znaki jest czasami pomijana i wówczas spotyka się zapisy JUJITSU oraz JUJUTSU. W państwach hiszpańsko języcznych spotkać można transkrypcje JIU-JITSU oraz JIU-JUTSU pisane osobno lub łącznie JIUJITSTU, JIUJUTSU. Spotykane są również hybrydy językowe oraz zapisy rosyjsko języczne : DŻUDŻITSU DZIUDZITSU DZIUDZIUTSU.

Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki IMAF                        red.  W. Bieniek

    
    W sobotę 6-go czerwca w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki Międzynarodowej Federacji  IMAF.  W turnieju uczestniczyło 217 zawodników z 20 polskich klubów. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów ZSRCKU z Żarnowca, członków KSW ARASHI. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i w swoich kategoriach zdobyli odpowiednio: Krystian Lelątko drugie miejsce i srebrny medal, para duo systemu Paulina Kozioł i Sylwia Piszczek - trzecie miejsce i brązowy medal. Niezawodni okazali się trenerzy Ryszard Matuszczyk i Damian Paszewski, którzy zostali złotymi medalistami Mistrzostw Polski. Pozostali zawodnicy: Tomek Halaba, Krystian Kania, Michał Hebdowski, Paweł Kowalski, Kacper Barczyk i Piotrek Kobyłka zaprezentowali się również na miarę swoich aktualnych możliwości i zajęli miejsca 4-10. Wszyscy zawodnicy włożyli dużo wysiłku i serca w przygotowania do turnieju i pokazali, że w żarnowieckiej placówce ju-jitsu ma się bardzo dobrze, zważywszy na to, że w turnieju wystąpiło czterech debiutantów, uczniów klasy pierwszej. Gratulacje dla wszystkich!!!

Robi Rajh Open                                                           red.  W. Bieniek

    Po dwóch latach przerwy, uczniowie ZSRCKU w Żarnowcu w dniach 14-15.02.2015, ponownie wystąpili w międzynarodowym turnieju ju-jitsu Robi Rajh Open, który tradycyjnie rozgrywany był w Mariborze na Słowenii. Z powodu plagi kontuzji w zawodach uczestniczyło tylko trzech zawodników. Najlepiej z nich zaprezentował się Krystian Lelątko, który pomimo bardzo trudnej grupy dotarł do finału, w którym co prawda przegrał, ale srebrny medal to wielkie osiągnięcie i ogromny sukces, który nie byłby możliwy, gdyby nie ciężka praca i poświęcenie. Nieco słabiej, ale również bardzo dobrze spisał się Krystian Kania, który zajął 5 miejsce, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Na miarę swoich aktualnych możliwości wypadł Kacper Barczyk, który uplasował się na siódmej pozycji, przy czym należy zaznaczyć, że w zawodach uczestniczył z utrzymującym się od kilku dni przeziębieniem. Ogrom pracy w przygotowanie zawodników włożył trener Ryszard Matuszczyk, który od kilku lat prowadzi zajęcia ju-jitsu w żarnowieckiej placówce.

Sukces naszych uczniów w Pucharze Polski Ju-jitsu             red.  W. Bieniek

      Ostatni dzień stycznia dla niektórych oznaczał początek ferii, ale nie dla naszych zawodników w ju-jitsu. Dla nich to początek ostatniej fazy przygotowań do mającego się odbyć w ostatni weekend ferii w Mariborze na Słowenii turnieju Robi Rajh Open. 31 stycznia kadra ZSRCKU wzięła udział w Pucharze Polski i jednocześnie OTK, który odbył się w Mysłowicach. Uczniowie żarnowieckiej placówki tradycyjnie z zawodów wrócili z medalami. Najlepiej spisała się Oliwia Rytkowska,która wystartowała w dwóch kategoriach wagowych i zdobyła złoto, srebro oraz brąz. Pozostali zawodnicy wywalczyli odpowiednio: Krystian Lelątko - srebro, a Kacper Barczyk i Krystian Kania zdobyli brązowe medale.

Puchar Polski w Ju-jitsu                                                 red. W. Bieniek

    29-go listopada w Olkuszu odbył się Puchar Polski Młodzieżowców i Juniorów w Ju-jitsu. Zawodnicy ZSRCKU z Żarnowca po raz pierwszy wystartowali w nim z logo: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group. Uczennice ZSRCKU w Żarnowcu tradycyjnie zaprezentowały się bardzo dobrze: Ilona Nowak i Oliwia Rytkowska 1 Miejsce Duo System, Oliwia Rytkowska 1 Miejsce Fighting 55 kg, Oliwia Rytkowska 2 Miejsce Ne waza 55 kg, Ilona Nowak 2 Miejsce Ne Waza 62 kg Junior, Oliwia Rytkowska 3 Miejsce Fighting 62 kg. W zawodach uczestniczyli jeszcze: Krystian Lelątko, Tomasz Halaba i Krystian Kania, którzy tym razem wrócili bez medali.

Mistrzostwa Europy IMAF                                               red. W. Bieniek

    18 i 19 października w miejscowości Nowe w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy IMAF w Sztukach Walki. W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy podczas rozgrywanych w Olkuszu Mistrzostw Polski wywalczyli kwalifikacje. Wśród kadrowiczów znaleźli się więc: Oliwia Rytkowska z Iloną Nowak, Krystian Lelątko, Krystian Kania i Kacper Barczyk oraz trenerzy a jednocześnie zawodnicy KSW  ARASHI:  Ryszard Matuszczyk, Damian Paszewski i Piotr Kobyłka.
    Udział naszej kadry w zawodach tej rangi, okazał się bardzo owocny. Zawodniczki ZSRCKU, członkinie KSW ARASHI, Oliwia Rytkowska i Ilona Nowak nie miały sobie równych w kata ju- jitsu i wywalczyły złote medale. Srebrne krążki w tej samej dyscyplinie zdobyli Ryszard Matuszczyk i Damian Paszewski.  W ju-jitsu kumite, w swoich kategoriach wagowych medale wywalczyli: Piotr Kobylka – srebrny i Krystian Lelątko - brązowy.

Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu                                           red. W. Bieniek

       W sobotę 7-go czerwca w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF POLSKA. Na zwodach świetnie wypadli uczniowie ZSRCKU w Żarnowcu – członkowie Klubu Sportów Walki ARASHI, których przygotowywał trener Ryszard Matuszczyk. Srebrne medale we fightingu zdobyli: Kacper Barczyk i Krystian Kania, brąz Krystian Lelątko. W duo systemie brąz zdobyły Ilona Nowak z Oliwią Rytkowską. Bardzo dobrze zaprezentowali się również trenerzy Ryszard Matuszczyk i Damian Paszewski, którzy ostatecznie zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Srebrny medal wywalczył również Piotr Kobyłka, który ćwiczy razem z zawodnikami  ZSRCKU.

7 złotych i 2 srebrne medale klubu "Arashi"                     red. R. Matuszczyk

    Bardzo dużym sukcesem zakończył się start zawodników Klubu Sportów Walki "ARASHI" w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu w  Olkusz.  Na zawodach startowało 120 zawodników z kilkunastu klubów z Polski. Nasz Klub reprezentowało 9 zawodników trenujących w Szkole Podstwowej nr. 4 w Zawierciu oraz Zespole Szkół R.C.K.U.  w Żarnowcu pod okiem Trenera Ryszarda Matuszczyka. Zawodnicy w bardzo widowiskowy sposób uporali się ze swoimi przeciwnikami i zdobyli pierwsze miejsca a tylko dwoje naszych adeptów nie stanęło na najwyższym stopniu podium. Należy nadmienić, iż w zawodach bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół R.C.K.U.  w Żarnowcu którzy wystartowali w kategorii młozieżowców, Kacper Barczyk 1 miejsce, Krystian Kania 1 miejsce, Krystian Lelątko 2 miejsce. Zawodników tych będziemy mogli dopingować 7 czerwca w Mistrzostwach Polski w Olkuszu. Będzie to dla nich bardzo duży sprawdzian gdyż są to dla nich pierwsze zawody o tak dużej randze, które jednocześnie są eliminacjami do mistrzostw Europy, które odbędą sie 18-19 października 2014 w miejscowości Nowe.  Nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: Kacper Barczyk 1 miejsce, Krystian Kania 1 miejsce, Wiktor Orman 1 miejsce, Filip Staszek 1 miejsce, Mateusz Muchowicz 1 miejsce, Mateusz Skowronek 1 miejsce, Aleksander Labocha 1 miejsce, Krystian Lelątko 2 miejsce, Wiktor Fidyk 2 miejsce. 

Turniej Ju-jitsu                                                             red. W. Bieniek

    16- stego marca w hali OSiR w Zawierciu odbył się Turniej Ju-jitsu Dzieci i Młodzieży, którego współorganizatorem był ZSRCKU w Żarnowcu. 
    W zawodach udział wzięło ponad stu uczestników ze Śląska i Małopolski. W zmaganiach uczestniczyli również nasi uczniowie: Oliwia Rytkowska, Ilona Nowak, Kacper Barczyk, Krystian Kania, Tomasz Halaba i Krystian Lelątko, którzy ukończyli zmagania na medalowych pozycjach. Następny turniej już wkrótce, tym razem w naszej szkole.

Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu                                           red.. W.Bieniek

       W sobotę 22 czerwca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu Seniorów i Seniorek JJIF Fighting, Duo – System i Ne – waza. W turnieju tej rangi wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek z polskich klubów, między innymi ze Szczytna, Warszawy, Wrocławia, Bielska Białej, Wisły, Gorzowa Wielkopolskiego. W turnieju uczestniczyli medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Na zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć zawodników ARASHI ćwiczących w naszej szkole, spośród których w swoich kategoriach najlepiej zaprezentowali się: trener Ryszard Matuszczyk, który zdobył złoto i srebro, drugi trener Damian Paszewski zdobywca srebrnego medalu oraz nasza uczennica Anna Bochenkiewicz, która stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła medal złoty.

Małopolska Liga Ju-jitsu                                                 red. W. Bieniek

    10 lutego 2013 w Bukownie miała miejsce kolejna odsłona Małopolskiej Ligi Ju-jitsu i poraz kolejny w zawodach uczestniczyli nasi uczniowie. Tym razem specjalnymi gośćmi turnieju- w którym uczestniczyło prawie stu zawodników i zawodniczek- byli uczniowie 2 klasy: Kinga Stojek, Małgorzata Syguła i Tomasz Ligenza, którzy w swoich kategoriach zajęli odpowiednio: drugie, trzecie i trzecie miejsce. 

Zawody w Ju-jitsu Robi Rajh Open w Mariborze

    W tym roku po raz trzeci - po startach w roku 2010(2 miejsce) i 2011(3 miejsce), Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda mieli okazję do zaprezentowania się na międzynarodowych zawodach w ju-jitsu ROBI RAJH OPEN w Mariborze. Tym razem nasi uczniowie do Mariboru udali się w dniach od 01 do 04 marca z pierwszą reprezentacją kraju i wywalczyli srebrny medal. Był to ich ostatni występ na tych zawodach w czasie nauki w naszej szkole. Szkoda, że nie udało się wywalczyć złota…
   Chłopakom gratulujemy i życzymy następnych powołań do kadry i jeszcze wielu sukcesów!!!

Gwiazdkowy Turniej w Ju-jitsu o Puchar Miasta i Gminy Bukowno

    18 grudnia w Bukownie odbył się Gwiazdkowy Turniej w Ju-jitsu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bukowno. W zawodach uczestniczyło ponad 70 zawodniczek i zawodników z 8 klubów. Tym razem nasza szkoła reprezentowana była przez 5-ciu uczestników. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła uczennica klasy 2 Tz Anna Bochenkiewicz. Drugie miejsca zajęli: Anna Łysek z klasy 1 Tz, Piotr Żebrak z klasy 2 Tzl oraz Paweł Łysek z klasy 3 Tz. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy 1 Tz Kinga Stojek. Zawodnikom gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy.

Mistrzostwa Świata w Ju-jitsu

    11 listopada od tego roku uczniom ZSRCKU w Żarnowcu kojarzył się będzie nie tylko ze Świętem Odzyskania Niepodległości ale także z pierwszym, historycznym udziałem naszych zawodników w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu, które w tym roku odbyły się w Belgii w Gent. W mistrzowskim turnieju uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z 24 państw w tym nasza najlepsza para duo systemu: Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda wraz z trenerem Ryszardem Matuszczykiem i managerem sekcji Wojciechem Bieńkiem. W Gent nasi zawodnicy spisywali się bardzo dobrze i zajęli wysokie 5 miejsce ulegając w walce o brąz parze hiszpańskiej, o której należy obiektywnie powiedzieć, że w tym turnieju była lepsza.
    Udział uczniów ZSRCKU w Mistrzostwach Świata to wielkie wyróżnienie nie tylko dla nich ale także dla szkoły i powiatu zawierciańskiego oraz zachęta dla innych zawodników i przykład na to, że jeśli w jednym miejscu spotka się kilka osób które mają jeden cel i poparcie otoczenia to można zdziałać bardzo wiele.
    W zorganizowaniu wyjazdu pomogli nam: Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Pilicy, Dyrekcja ZSRCKU w Żarnowcu oraz Pan Włodzimierz Dziubałtowski „Ogro-Car” z Ogrodzieńca. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Młodzieżowy Puchar Polski w Ju-jitsu

    Tym razem małopolski Olkusz był gospodarzem Młodzieżowego Pucharu Polski w Ju-Jitsu. W turnieju, który był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w Gent w Belgi wystartowała czołówka naszych zawodników. Jak zwykle uczniowie ZSRCKU w Żarnowcu nie zawiedli i tradycyjnie wrócili z medalami. Złote medale zdobyli: Anna Bochenkiewicz, Izabela Kwartnik, Michał Mikoda i Mariusz Gorgoń. Piotr Kobyłka zdobył srebro a Monika Łęska brąz. W zawodach uczestniczyli jeszcze Wojciech Goncerz i Robert Gajecki, którzy uplasowali się w swoich kategoriach na czwartych miejscach

Liga Ju-jitsu

    Po emocjach związanych z Mistrzostwami Polski, które odbyły się na naszym terenie – w Zawierciu, przyszedł czas na ciężką pracę. Oprócz treningów, które odbywają się na hali sportowej ZSRCKU w Żarnowcu w środy i piątki, nasi uczniowie po raz pierwszy startują w Lidze Ju-Jitsu, co jest odzwierciedleniem bardzo dobrych wyników na arenie krajowej i może stać się odskocznią do startów międzynarodowych. To właśnie pierwszego października w Katowicach zainaugurowała swój start VII Edycja Ligi Ju-Jitsu Fighting, Duo System i Ne Waza. W pierwszych ligowych zawodach w tym roku uczestniczyli: Anna Bochenkiewicz, która wspólnie z Anną Bieniek zdobyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej w duo systemie. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się Piotr Gabała, który dodatkowo zdobył jeszcze złoty medal we fightingu.

Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu 

    Tym razem jako gospodarze nasi uczniowie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Ju-Jitsu, które odbyły się 17 września 2011 roku w Zawierciu. W tym dniu do rywalizacji przystąpiło 270 zawodniczek i zawodników z 32 klubów z całej Polski. Dorobek medalowy naszych zawodników wygląda następująco:
   Izabela Kwartnik – srebrny medal duo mix senior,
   Anna Bochenkiewicz – srebrny medal duo mix junior,
   Michał Mikoda – złoty medal duo men senior,
   Mariusz Gorgon – złoty medal duo men i srebrny duo mix senior,
   Piotr Gabała – złoty medal duo mix i brązowy ne waza do 66 kg.
   Pozostali nasi zawodnicy – Monika Łęska, Dawid Janus i Paweł Łysek - stoczyli wiele wyczerpujących pojedynków lecz niestety musieli uznać wyższość przeciwników.
   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu 

    Tym razem z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ju-jitsu, które odbyły się w sobotę 25-06-2011 w Gorzowie Wielkopolskim, zawodnicy Klubu Sportów Walki ARASHI, a jednocześnie uczniowie ZSRCKU w Żarnowcu, przywieźli trzy medale. W kategorii duo men srebrne krążki wywalczyli niezawodni Michał Mikoda i Mariusz Gorgoń. Również ze srebrem przyjechała para duo mix Anna Bochenkiewicz – debiutantka na imprezie tej rangi – oraz Mariusz Gorgoń, którzy w walce o złoto ulegli przeciwnikom zaledwie o 0,5 punktu. Bardzo cieszy trzecie miejsce Piotra Gabały we fightingu w kategorii do 69 kilogramów, który w sposób popisowy uporał się z bardziej doświadczonymi przeciwnikami i większość swoich walk wygrał przed czasem. W zawodach wzięli jeszcze udział: Dawid Janus, Paweł Łysek i Piotr Kobyłka, którzy po bardzo pasjonujących pojedynkach musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Turniej kwalifikacyjny kadry w Ju-jitsu 

    Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły: Piotrka Gabały z klasy pierwszej ZK oraz Dawida Janusa z klasy drugiej ZK/L w rozgrywanym w Mysłowicach Turnieju Kwalifikacyjnym Kadry w Ju-Jitsu. Obaj Panowie wywalczyli po dwa złote medale w swoich kategoriach wagowych. Startowali zarówno we fightingu jak i w semi-kontakcie. Oprócz nich w Mysłowicach startowało jeszcze dwoje zawodników Klubu Sportów Walki ARASHI: Ola Grabowska(złoto) i Piotrek Kobyłka(srebro), którzy na co dzień ćwiczą z naszymi uczniami. Medale cieszą tym bardziej, że dotychczas prześladowało ich przeważnie czwarte miejsce, najgorsze dla sportowca. I jeszcze jedno, uczniowie z klasy trzeciej ZK, od których zaczęła się przygoda naszej szkoły z ju-jitsu mają godnych następców!!!

Puchar Polski Ju-jitsu, Jaworzno 2011  

    7 maja w Jaworznie odbył się turniej Ju-jitsu o Puchar Polski seniorów i juniorów: Jaworzno 2011. W imprezie tej rangi tradycyjnie nie mogło zabraknąć zawodników Klubu Sportów Walki ARASHI i również tradycyjnie jak z większości zawodów mogą poszczycić się dorobkiem medalowym i bardzo dobrymi, punktowanymi miejscami w rankingu turnieju. Pierwsze miejsce i złote medale zdobyli: nasz znakomity trener Ryszard Matuszczyk z Karoliną Nowak w duo mix. Ze srebrnymi medalami wróciła para na którą zawsze można liczyć: Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda w duo men – uczniowie ZSRCKU w Żarnowcu. Bardzo niewiele zabrakło do medali Dawidowi Janusowi i Piotrkowi Gabale, obaj przegrali decydujące o 3 miejscu walki i uplasowali się tuż za podium. Bardzo dobre - piąte miejsce zajął Piotrek Kobyłka. W turnieju zabrakło kilku naszych czołowych zawodników odbywających zagraniczne praktyki: Moniki Łęskiej, Roberta Gajeckiego i kontuzjowanego Kamila Merty. Obecny był również kontuzjowany trener Damian Paszewski, a jak zwykle nad wszystkim czuwał kierownik ekipy Wojciech Bieniek.

Puchar Europy w Ju-jitsu Hamburg Open   

    26 marca 2011 roku w Hamburgu odbył się kolejny turniej ju-jitsu rangi Pucharu Europy: „Hamburg Open”. W zawodach tej rangi ponownie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły na co dzień ćwiczący w klubie ARASHI. Biorąc pod uwagę występy naszych zawodników poza granicami kraju była to najmocniej obsadzona impreza, w której uczestniczyło 16 reprezentacji krajowych z Europy Zachodniej i Środkowej oraz drużyny klubowe w tym nasza.
    Naszą szkołę reprezentowali: Monika Łęska, Robert Gajecki, Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda z klasy III zk, Paweł Łysek z klasy II zk, Dawid Janus z klasy II zkl oraz Piotr Gabała uczeń klasy I zk. Uczniom towarzyszyli opiekunowie Ryszard Matuszczyk i Wojciech Bieniek.
    Tym razem nasi zawodnicy nie przywieźli medali a tuż za podium czyli na najbardziej nie lubianych przez sportowców czwartych miejscach uplasowali się: Monika Łęska oraz Mariusz Gorgoń wraz z Michałem Mikodą.
    Następne zawody tej rang: POLISH OPEN - odbędą się już 7 maja w Jaworznie.

Puchar Europy Ju-jitsu, Maribor 2011    

    W piątek 11-03-2011 po lekcjach uczniowie naszej szkoły: Monika Łęska, Robert Gajecki, Kamil Merta oraz Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda na co dzień ćwiczący w Klubie Sportów Walki ARASHI wyjechali do Mariboru na Słowenii, gdzie w dniu następnym miał się odbyć turniej ju-jitsu - zaliczany do rangi Pucharu Europy – ROBI RAJH OPEN.
    Po dobrych wynikach z roku poprzedniego, oczekiwania były wysokie, jednak skład ekipy z różnych powodów bardzo ograniczony. Nasi uczniowie po wielu bardzo efektownych pojedynkach uplasowali się na wysokich miejscach, a najlepszy wynik uzyskali Michał Mikoda i Mariusz Gorgoń, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal. Na tym turnieju po raz pierwszy oprócz reprezentowania szkoły i klubu reprezentowaliśmy również Region IPA Zawiercie, Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.
    Wyjazd nie doszedł by do skutku gdyby nie determinacja i ogromne zaangażowanie trenera Ryszarda Matuszczyka i kierownika ekipy Wojciecha Bieńka.

Eliminacje kadry Polski juniorów w Ju-jitsu    

    11 grudnia w Sosnowcu odbyły się eliminacje Kadry Polski Juniorów w Ju-jitsu. W zawodach po raz pierwszy wspólnie z opiekunem Wojciechem Bieńkiem, uczestniczyli zawodnicy klubu ARASHI - uczniowie naszej szkoły, którzy ju-jitsu ćwiczą dopiero od września. Po raz kolejny udowodniono, że w tej szkole, treningi prowadzone przez Ryszarda Matuszczyka stoją na bardzo wysokim poziomie.
    W zawodach najlepiej spisali się Piotr Gabała, który w finale przegrał zaledwie jednym punktem, ocierając się o kadrę i Jarosław Błaszczyk. Obaj zdobyli srebrne medale. Oprócz nich w turnieju uczestniczyli również: Piotr Żebrak, Damian Sobieraj i Jan Browacki, którzy pokazali się z jak najlepszej strony, a swoje walki przegrali minimalnie.

Puchar Polski seniorów w Ju-jitsu    

    Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w Pucharze Polski Seniorów w Ju-Jitsu, który odbył się 24.10.2010 w Jaworznie. Nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej zajęli 2 miejsce. Sukces jest tym większy, że nasi uczniowie są młodzieżowcami, a mimo to w bardzo dobry sposób zaprezentowali się w walkach ze starszymi od siebie rywalami. Bardzo dobrze wypadł Kamil Merta zdobywając pierwsze miejsce w kategorii -77 kg. W kategorii tej wystąpił również Robert Gajecki który uplasował się na 5 pozycji. Monika Łęska zajęła 1 miejsce w kategorii +70 kg. Izabela Kwartnik wspólnie z Karoliną Nowak(trenerka) zajęły 1 miejsce w kategorii DUO KOBIET.. Michał Mikoda wraz z Mariuszem Gorgoń zajęli 2 miejsce w DUO MEN przegrywając jedynie z zawodnikami Kadry Polski. W kategorii DUO MIX Izabela Kwartnik wraz z Mariuszem Gorgoń zajęli 3 miejsce.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Ju-jitsu, Gorzów 2010          

    W minioną niedzielę 12-09-2010 w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Ju-jitsu Gorzów 2010. W zawodach tej rangi po raz kolejny wystartowali uczniowie naszej szkoły, i znów zdobyli medale:
Iza Kwartnik i Monika Bendkowska – srebrny w duo kobiet
Iza Kwartnik i Mariusz Gorgoń – srebrny w duo mix
Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda – brązowy w duo mężczyzn
Monika Łęska – brązowy kategori + 70 kg.
Walkę o brązowy medal po bardzo pasjonującym pojedynku przegrał Robert Gajecki.
    W zawodach uczestniczyli także: Kamil Merta, Daniel Więcławski, Marcin Strózik i Dawid Janus.
Podczas wyprawy do Gorzowa zawodnikom towarzyszyli: trener Ryszard Matuszczyk i kierownik drużyny Wojciech Bieniek.

Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ju-jitsu          

    15 maja 2010 w Rybniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w ju-jitsu fighting i brazylijskim. W turnieju uczestniczyło ponad 150 zawodniczek i zawodników a w tym uczniowie naszej szkoły ćwiczący w klubie ARASHI pod okiem trenerów, reprezentantów Polski: Ryszarda Matuszczyka i Damiana Paszowskiego. Młodzież tradycyjnie jak z większości zawodów wróciła stamtąd z medalami i wysokimi miejscami w klasyfikacji generalnej. Srebrne medale wywalczyli: Iza Kwartnik, Monika Bendkowska i Wojciech Goncerz, a brązowy medal wywalczył Kamil Merta. W zawodach uczestniczyli także: Monika Łęska, Marcin Barczyk, Robert Gajecki, Mariusz Gorgoń i Michał Mikoda.

Puchar Europy w Ju-jitsu          

    Kolejnym sukcesem zakończył się udział uczniów klasy 2 ZK, a jednocześnie zawodników Klubu Sportów Walki ARASHI i uczniów ZSRCKU w Żarnowcu w Pucharze Europy ROBI RAJH OPEN w ju-jitsu rozgrywany w Słoweńskim Mariborze. Młodzież doskonaląca swoje umiejętności pod okiem trenerów- reprezentantów Polski w ju-jitsu Ryszarda Matuszczyka i Damiana Paszewskiego startowała tam pod flagą biało-czerwoną z orłem na piersi i po raz kolejny udowodniła, że mimo wielu przeciwności losu jeżeli tylko jest zapał, talent i dobra wola otoczenia to można wiele osiągnąć.
    Tym razem po bardzo pasjonującym i wyczerpującym turnieju, nasi reprezentanci przywieźli ze Słowenii cztery medale i kilka zaproszeń na turnieje podobnej rangi. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła para w systemie duo mix Izabela Kwartnik i Mariusz Gorgoń, drugie miejsca zdobyli Monika Łęska we fightingu +70 kg i Michał Mikoda z Mariuszem Gorgoniem w duo men. Na najniższym stopniu podium stanęły Monika Bendkowska i Izabela Kwartnik w duo women. Ponadto w zawodach uczestniczyli jeszcze Kamil Merta(czwarte miejsce) i Robert Gajecki we fightingu 77kg.
    Specjalne podziękowania składamy naszym sponsorom, bez których ten wyjazd nie doszedłby do skutku: PHU WUZET Wiesław Wiśniewski, Adam Zielony z Zawiercia, FHU KRAUT Zdzisław Kwieciński z Ogrodzieńca oraz Panu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Wolbromiu Witoldowi Myszorowi.

Puchar Polski Młodzieży w Ju-jitsu            

    24- go kwietnia 2010 na hali Niwka w Sosnowcu odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzieży w ju-jitsu ,,Sosnowiec 2010”. W turnieju wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Iza Kwartnik, Monika Bendkowska, Monika Łęska, Mariusz Gorgoń, Robert Gajecki i Kamil Merta.
    Wspólnie z uczniami na zawodach obecni byli trener Ryszard Matuszczyk oraz opiekun sekcji Wojciech Bieniek. Tym razem po bardzo wyczerpujących walkach nasi zawodnicy wrócili z turnieju z jednym pucharem za zajęcie trzeciego miejsca w duo kobiet - Iza Kwartnik i Monika Bendkowska oraz z dwoma czwartymi miejscami: duo mix Iza Kwartnik, Mariusz Gorgoń i fighting Kamil Merta.
    Udany występ w kolejnych z rzędu zawodach zaowocował możliwością startu naszych zawodników w Pucharze Europy w dniach 8-9.05.2010 który odbędzie się w Mariborze na Słowenii.

Mistrzostwa Polski seniorów w Ju-jitsu, Wrocław 2010                 

    Dużym sukcesem zakończyła się wyprawa uczniów klasy 2 ZK ZSRCKU w Żarnowcu na XIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Ju Jitsu Sportowym - Wrocław 20 lutego 2010. W tym dniu kadra szkoły pod opieką trenerów – reprezentantów Polski: Ryszarda Matuszczyka i Damiana Paszewskiego udała się na swoje pierwsze zawody rangi mistrzowskiej i mimo wielu przeciwności losu podczas przygotowań oraz męczącej podróży udało się! Z zawodów, w których brało udział ponad 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski, pobijani ale szczęśliwi wracali z medalami oraz punktowanymi miejscami:
1 miejsce w kategorii duo-system kobiet zajęły Iza Kwartnik i Monika Bendkowska
3 miejsce w kategorii duo-mix zajęli Iza Kwartnik i Mariusz Gorgoń
4 miejsce w kategorii duo mix zajęli Monika Bendkowska i Michał Mikoda
4 miejsce w kategorii duo-system men zajęli Mariusz Gorgoń i Mikoda
    W zawodach uczestniczyli także Kamil Merta i Robert Gajecki, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, a swoje walki przegrali tylko z późniejszymi medalistami MP.
    Bardzo dobrze zaprezentowali się też nasi trenerzy, którzy brali udział w zawodach: Martyna Bierońska wspólnie z Ryszardem Matuszczykiem zajęła 1 miejsce w kategorii duo-mix, a Ryszard Matuszczyk z Damianem Paszewskim zdobyli srebrny medal w kategorii duo-system men. Następne zawody już w marcu, a w kwietniu Mistrzostwa Polski Młodzieżowców.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu
ul. Krakowska 25, 42-439 Żarnowiec, tel.: 32 644 90 80, fax: (032)6473400, e-mail: zsr.zarnowiec@poczta.fm

Copyright by KRYSTIAN GRELA - wszelkie prawa zastrzeżone.

banner